Kargo, Garanti ve İade Koşulları

 

Teslimat : Web sitemizden satın almış olduğunuz ürünler sizlere Yurtiçi Kargo firması aracılığıyla ulaştırılmaktadır 

Teslimat Süresi : Özel siparişler hariç onaylanan siparişleriniz, en geç 1 ile 3 iş günü içerisinde, Yurtiçi Kargo aracılığıyla, adresinize teslim edilir.

 

Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

 

Kargo Ücreti : Kargo ücreti satıcıya aittir.

 

Teslimat Bilgileri : Yurtiçi Kargo web sitesinden B/L numarası ile  kargonuzun hareketlerini takip edebilirsiniz. 

 

Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz. 

 

Lütfen ürününüzü teslim alırken kargo kutusunun hasarlı olup olmadığını kontrol edin. Hasarlı kargoyu kesinlikle TESLİM ALMAYIN, tutanak tutturup iade edin. Müşteri Hizmetlerimiz size yardımcı olacaktır. Teslim alındıktan sonra ki hasarlı kargo bildirimi kesinlikle işleme tabi tutulmayacaktır.

 

Teslimat anında belirttiğiniz adreste siz yoksanız, siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir. 

 

Teslimat anında adreste kimse bulunulmaz ise şirketi görevlisi size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber notu bırakacaktır. Haber notunun bırakılmasından sonra kargonuz 2 gun süre ile size en yakın Yurtiçi Kargo şubesinde bekletilecektir. Bu süreyi geçen kargolar, çıkış yapılan şubeye geri gönderilecektir.

Aldığınız her ürün, 12 ay Dağıstanlı Kuyumculuk garantisi altındadır.

Aşağıda Belirtilen Hususlar Dahilinde Ürününüz Garanti ve İade Kapsamı Dışında Kalmaktadır.

-Fatura tarihinden itibaren 14 günü geçen ve kullanılmış ürünlerde iade kabul edilemez


-Fatura tarihinden itibaren 12 ay geçmesi durumunda Garanti kapsamı dışında kalmaktadır


-Dağıstanlı Kuyumculuk’tan’dan satın alınan ürünlerin garantisinin devam edebilmesi için üçüncü şahıs ve/veya kurumların; ürünlere herhangi bir şekilde müdahale etmemeleri, ölçü ayarlama, tamir vb. işlemler yapmamaları gerekmektedir. Belirtilen koşullara uyulmayan durumlarda ürünler garanti kapsamı dışında kalmış olur.


-Tüm Dağıstanlı Kuyumculuk ürünlerin garanti kapsamına girebilmesi için ürünün faturasının ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürün garanti kapsamında olmayacaktır.


-Almış olduğunuz ürününü tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan sipariş tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde iade edebilirsiniz.

-Dağıstanlı Kuyumculuk değersiz taşlı ürünlerde kullanıma bağlı olarak gerçekleşen taş düşmesi ezilmesi garanti kapsamında işlem yapılmamaktadır.

-Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızıda içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz.

-Geri ödemeler İadenizin onaylanmasından itibaren 7 (yedi) iş günü içerisinde ürün bedelinizin geri ödemesi yapılacaktır. Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız

Kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vs. durumları tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Bozuk ya da zarar görmüş olarak teslim edilen ürünlerin iadesi için ödenecek kargo ücreti SATICI tarafından ödenecektir. Diğer hallerdeki iadelerde kargo ücreti ALICI'ya aittir.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkilisine başvurulmalıdır.

Havaleli iadelerde müşterinin IBAN bilgilerini belirtmesi gerekmektedir.

Havale iadeleri 7 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 7 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir.

Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Küçültme, büyültme ve renk değişikliği gibi oynama yapılması istenmiş ürünlerin iadesi yoktur. Değişim yapılabilir.

 


İade ve Değişim Adresi: 

Osmanağa Mah. Söğütlüçeme Cad. Nal Sk. No:3/A Kadıköy/İstanbul